Vogels in het Danikerbos

Vogels in het Danikerbos

Het Danikerbos is gelegen in het Limburgse Geleenbeekdal, een prachtig natuurgebied dat bekendstaat om zijn gevarieerde landschap en rijke vogelpopulatie.

De Geleenbeek en de Driepoel zijn een trekpleister voor verschillende soorten watervogels, waaronder de IJsvogel en bieden al jaren de broedplaats voor een kolonie Blauwe Reigers.

In het bos kunnen we verschillende soorten spechten tegenkomen, de Grote-, Middelste- én Kleine Bonte Specht, de Groene Specht, maar ook de Zwarte Specht laat zich mogelijk zien. Daarnaast ook de Vuurgoudhaan, Glanskop en Goudhaan. In de lente en zomer zijn de bossen ook een ideale plek voor zomergasten als de Tjiftjaf, Zwartkop, Bonte Vliegenvanger en de Zwarte- en Gekraagde Roodstaart.

Het Danikerbos is ook een geschikte locatie voor roofvogels. De Buizerd, die vaak hoog in de lucht cirkelt, maar ook de Havik en Sperwer zijn in en rondom het bos te vinden. Verder zijn de Boomklever, Boomkruiper en andere bosvogels er goed vertegenwoordigt. Het veranderende seizoen maakt iedere excursie uniek, met steeds nieuwe kansen om bijzondere vogelsoorten te ontdekken.

Ga mee en ontdek het Danikerbos! Het is een unieke kans om de natuur van dichtbij te ervaren en meer te leren over de vogels die dit gebied hun thuis noemen.

Dit aanbod valt niet onder de garantie van STO Garant. U kunt de voorwaarden van deze garantieregeling vinden op de website van STO Garant.

Datum
Starttijd06:00
Eindtijd09:00
Prijs€ 29,50
InclusiefErvaren vogelgids met telescoop
Plaatsen vrij10

Overige opties

Bekijk meer excursies in dit gebied: Danikerbos

Uw gids

Sefanja Gelissen
Bekijk meer excursies

Boek deze excursie

Prijs
Prijs: € 29,50
Vul hier je vouchercode in
Betaalmethode