Vogeltrek rondom Breskens

Vogeltrek rondom Breskens

Vogeltrektelpost Breskens is dé plek in Nederland om de vogeltrek in het voorjaar te bekijken. Dagen met meer dan 100 verschillende vogelsoorten zijn hier niet ongewoon, met daartussen kans op echte zeldzaamheden. De vogels schieten vaak snel voorbij, maar voor de ervaren vogelaar is dit de perfecte plek om te oefenen met de vogeltrek. We luisteren naar de verschillende trekroepjes en determineren de verschillende soorten steltlopers in de gemengde groepen die langs komen vliegen. Met de juiste omstandigheden komen de vogels regelmatig dichtbij langsvliegen en zijn er soms mooie foto's te maken.
Eind april kunnen we vooral doortrek van zwaluwen, Graspieper, Gele Kwikstaart, steltlopers en roofvogels verwachten. De trek kan zeer divers zijn en met wat geluk komt er misschien een Purperreiger, SmellekenVisarend, Zwarte Wouw, Reuzenstern of Steppekiekendief langsvliegen! 

We gaan met deze excursie niet naar trektelpost Breskens zelf, maar zoeken een duin op bij Nieuwvliet waar de trek ook mooi langskomt en de tellers geen last van ons hebben. In het duin waar we zitten maken we ook kans op vogelzang van Nachtegaal, Cetti's Zanger, Koekoek, een lachende Groene Specht en zelfs de zeldzame Graszanger! Bij gunstige omstandigheden kan het zomaar zijn dat de gids hier na de excursie niet weg wil en ben je van harte welkom om te blijven voor de roofvogeltrek aan het einde van de ochtend ;-).

Deze vogeltrekexcursie zo ver vooruit plannen is een grote gok, want de trek is zeer afhankelijk van het weer en met name de wind. Mocht de vogeltrek tegenvallen dan zijn er gelukkig veel mooie alternatieven in deze regio. Zo kunnen we het nieuw aangelegde Waterdunnen bezoeken waar veel steltlopers en sterns waaronder de Dwergstern te zien zijn. Vanuit de vogelkijkhut bij de Blikken kunnen we watervogels waaronder de Geoorde Fuut zien en in de Sophiapolder maken we kans op steltlopers waaronder de Steltkluut. Daarnaast is Zeeuws-Vlaanderen een goede regio om mooie soorten als Zwartkopmeeuw, Zomertortel en Graszanger te zien.

De locatie van de excursie zal enkele dagen van te voren afhankelijk van de wind bekend gemaakt worden. Het kan zijn dat er verschillende locaties worden aangedaan, zoals twee ochtenduren trekvogels kijken op de telpost bij Nieuwvliet en vervolgens De Blikken of de Sophiapolder bezoeken. Het is dus handig om met eigen vervoer te komen.

Dit aanbod valt niet onder de garantie van STO Garant. U kunt de voorwaarden van deze garantieregeling vinden op de website van STO Garant.

Datum
Starttijd06:15
Eindtijd11:00
Prijs€ 49,50
InclusiefErvaren vogelgids met telescoop
Plaatsen vrij10

Overige opties

Bekijk meer excursies in dit gebied: Breskens

Uw gids

Boek deze excursie

Prijs
Prijs: € 49,50
Vul hier je vouchercode in
Betaalmethode